Elektrostyk - Usługi Elektryczne 24h
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, w niedziele i święta.

Usługi elektryczne 24h, Zadzwoń +48 538 530 800

Jak wymienić bezpiecznik

Nie dotykać! Urządzenie elektryczne!

Energia elektryczna jest podstawowym "paliwem" służącym do zasilania większości urządzeń w naszych domach, mieszkaniach, biurach, itp. Aby zapewnić bezpieczną pracę tych urządzeń wymyślono bezpieczniki. Ich rolą jest kontrolowanie natężenia przepływającego prądu.

Bezpiecznik topikowy – najczęściej stosowany w starszych instalacjach elektrycznych. Jego budowa jest bardzo prosta. Główną częścią jest drucik, który podczas przepływu prądu o dużej wartości nagrzewa się i jeśli wartość ta przekroczy dopuszczalną, do której przewidziany jest bezpiecznik, następuje stopienie drucika. Stąd jego nazwa. Tego rodzaju bezpieczniki są jednorazowe i nigdy nie wolno ich naprawiać. Bezpiecznik topikowy można tylko wymienić na nowy, o tych samych parametrach.

Bezpiecznik automatyczny – następca bezpiecznika topikowego. Nierozbieralny, w pełni automatyczny, do wielokrotnego użytku. Jego konstrukcja jest już bardziej zaawansowana i opiera się na specjalnym wyzwalaczu, który w przypadku przepływu prądu o zbyt dużym natężeniu automatycznie rozłącza styki. Tego rodzaju zabezpieczenie instalacji elektrycznej jest bardzo wygodne i bezpieczne w eksploatacji. Po sprawdzeniu i usunięciu przyczyny zadziałania bezpiecznika, wystarczy go ponownie włączyć przesuwając jego przełącznik do góry lub wciskając przycisk.

Zadzwoń do nas, +48 538 530 800, uzyskasz fachową pomoc.

Nasz personel to wykonujący z pasją swoją pracę i nieustannie dokształcający się elektrycy z wieloletnim doświadczeniem oraz państwowymi uprawnieniami nawet aż do 110 kV (SEP).

+48 538 530 800